RUCKUS | PLUME | IGNITENET | DISTRIBUUTOR | WI-FI EKSPERT | ÜRITUSTE INTERNET | 25 AASTAT KOGEMUST

3K KUUKIRJADE ARTIKLID

3KGroup ja Plume kutsuvad webinarile!

Kuidas olla mitme sammu võrra ees ning kindlustada jätkusuutlik viis internetiteenuste pakkumiseks? Miks on praegu õige hetk pakkuda internetile uut lisaväärtust?
Millise uuenduslikku platvormi kaasabil on võimalik pakkuda digitaliseeruva ühiskonna vajadustega kohanduvaid internetiteenuseid?

Nendele küsimusele vastuste andmiseks korraldab 3KGroup koos Plume’ga ühise webinari, kuhu on oodatud kõik Eesti, Soome, Läti ja Leedu sideteenuste osutajate esindajad.

Samuti on webinarile oodatud ka teemast huvituvad interneti teenuste kasutajad.

Esitlusel avaneb võimalus tutvuda, kuidas …

Read More
Ruckus IOT Server v.1.5 Zigbee, BLE, LoRa toega.

Ruckuse IOT serverist on valmis saanud tarkvara 1.5 versioon (1.4 versiooni uudis), mis on praegu turul kõige mitmekülgsem IOT konvergentskeskkond. IOT server võimaldab ühendada teie Ruckuse Wi-Fi AP seadmete külge väga erinevaid juhtmevabasid IOT seadmeid: lambid, veetermostaadid, temperatuuriandurid, veemõõtjad, e-sigareti tuvastajad ja veel kümned tuhanded muud. Enamus nendest seadmetest vastavad standarditele (ZigBee, LoRa, BLE), neid saab kohe Ruckuse seadmetega paaritada ja kiirelt kasutusele võtta. Täiesti võõra seadmega tutvumiseks …

Read More
Kevadised algatused - 3K Group ja Plume Smart WiFi

Kevad on hea aeg uuteks algatusteks, selliseks on see kujunenud ka meile. Meil on hea mel teatada 3K Group on löönud käed tõeliselt innovatiivse ettevõttega Plume Design, Inc!

Lisaks ammu toimivale koostööle kõrgklassi WiFi seadmete pakkuja Ruckusega (nüüd osa Commscope'st) piloteerime ka Plume revolutsioonilise Smart WiFi esindamist Soome ja Baltimaade sideteenuste osutajatele.

Meie eesmärk on aidata meie koostööpartneritel lahendada just kodukasutajate ja väikeettevõtete WiFi võrkude kvaliteedi probleem jätkusuutlikult ja …

Read More
ICX switchi haldamine vSmartZone-i abil

Nii nagu kõiki Ruckuse Access Point-e, saab ka Ruckuse ICX switchi hallata Virtual SmartZone-i platvormi abil. Selles postituses vaatame, kuidas lisada ICX switch vSmartZone-i ning millised on haldusplatvormi liidesed.

Ettevalmistused ICX-il

Esmalt peab ICX switch-i firmware olema uuendatud tasemele 08.0.90a- Switchi uuendamiseks tuleb esiteks tarkvara alla laadida lehelt support.ruckuswireless.com, kasutasa scp või tftp protokolli tarkvara switchi laadimiseks.

Esmalt tuleb switchi laadida boot-file. Näiteks:

C:\> pscp <C:\Path\to\file> terry@<ICX mgmt IP>:flash:bootrom
C:\>…
Read More
Bumbee Labs Wi-Fi analüütikatarkvara

Bumbee Labs tarkvara pakub Wi-Fi analüütikalahendust (näiteks kaubandusanalüütika) , kasutades selleks klientide wi-fi seadmete signaale. Süsteem jälgib mobiiltelefonidega klientide liikumist objektil ja loob sellest halduse optimeerimise vajaliku statistika. Klient ise ei pea Wi-Fi võrku olema sisse loginud. Kogu lahendus on EU GDPR sertifitseeritud ja ei riku kasutajete õigusi. Täpsed statistikameetodid tagavad 95-98% täpsuse ja võimaldavad kaubanduskeskuste, transpordi, linnaruumi kasutatavuse paremat analüüsi.

Süsteem on vaba telefonide mac aadresside randomiseerimise probleemidest ja …

Read More
Ruckus R750 802.11ax Wi-Fi 6 4x4:4 tugijaam, täisfunktsionaalsus 802.3at toitega.

R750 on nüüd saadaval ja Wi-Fi 6 802.11ax sertifitseeritud, R750 sisaldab ka BLE ja ZigBee raadioid. Seade toetab IOT-d, WPA3, OFDMA UL/DL jne. Oleme teinud ka R750 seadmega esimesed R720 võrdlustestid.

R750 AP on uus 700-seeria AP, mis on järglaseks R710'le ja R720'le. AP sobib eriti hästi suure kliendiseadmete kontsentratsiooniga asukohtadesse nagu auditooriumid, ettevõtted, staadionid ja muud avalikud ruumid tänu suutlikusele teenindada korraga 1024 seadet. Samas kui ostate praegu Wi-Fi …

Read More
Ruckus Big Dogs Konverents München 2019


Hurraaa, kohe-kohe on käes väga oodatud aeg iga aastaseks “Ruckus Big Dogs” kokkusaamiseks. Seekord koguneb Ruckuse partneri ökosüsteem EMEA-st Müncheni, Saksamaa Baieri liidumaa pealinna.

See on meie jaoks alati fantastiline võimalus kohtuda Ruckuse juhtide ning lahenduste juhtidega. Kontakti luua erinevate partnerite, distribuutorite ja klientidega, sest kõigil on õppida üksteiselt ja vahetada mõtteid, mis kasvatavad meie ühist edu (lisaks on see suurepärane vabandus Müncheni reisiks).

Konverents toimub neljal päeval ja igal …

Read More
Ruckus Unleashed võrgu haldamine

Ruckus Unleashed on väga kasutajasõbralik toode, seda nii lõppkasutajale WiFi suurepärase kvaliteedi tõttu kui ka administraatorile, kes tegelevad võrgu haldusega ja vastutavad võrgus toimuva eest.

Ruckus Unleashed kontrollerivabu võrke on võimalik hallata mitmel erineval moel. Esimene, kõige tavapärasem meetod, on olla ise ühendatud samasse võrku ja hallata võrku koha pealt läbi veebibrauseri.
Teine, palju mugavam võimalus ning administraatorite poolt hinnatud võimalus on kasutada Ruckus Unleashed rakendust oma nutitelefonis. Kasutades Unleashed …

Read More
Zero Touch Mesh-i seadistamine Ruckus Unleashed AP-del

Ruckus Unleashed on väga võimekas kontrollerivaba WiFi haldusplatvorm, mis võimaldab ühendada kuni 50 Access Pointi ja tekitada leviala kuni tuhandele kliendile. Selles postituses vaatame, kuidas lisada Unleashed võrku AP-si, mis ei ole ühendatud andmesidekaabliga, vaid suhtlevad teiste sama võrgu AP-dega läbi õhu, suurendades nii võrgu leviala kohtadesse, kuhu pole võimalik kaablit vedada. Seadmetevahelist kaablivaba võrku nimetatakse Mesh võrguks.
Unleashed võrk ühendab omavahel Unleashed AP-si, AP-dele saab samas seadistada erinevaid WLANe.…

Read More
Zero Touch Mesh seadistamine Virtual SmartZone-iga

Mesh võrk

Virtual SmartZone-iga on võimalik oma WiFi leviala laiendada, ilma selleks andmeside kaableid vedamata. Piisab, kui uus Access Point asub mõne juba olemasoleva AP levialas. Sellist võrku nimetatakse Mesh võrguks ning Mesh võrgu AP-d suhtlevad omavahel läbi õhu, mitte kaableid pidi.
Võimalik on ehitada nii ainult Mesh võrke, kui ka võrke, kus mõned seadmed on ühendatud kaablitega ja teised omavahel läbi õhu.
Läbi õhu ühendust ühest AP-st teise nimetatakse …

Read More
Ruckuse uued Mini-Multigig ICX switchid

Ruckusel on väljas kolm uut 7150-seeria ICX switchi, mis on väga sobivad väiksemate võrkude ehituseks või siis suurema võrgu viimase lülina - access switchina.

ICX7150-C08P

ICX7150-C08P on seni kõige väiksem ICX switch, millel on kokku 10 porti, neist 8 on downlink pordid kiirusega kuni 1000 Mbs ja PoE+ võimekusega. Lisaks on kaks uplink porti, üks 100/1000 Mbs RJ45 ja teine 1Gbs SFP. See on ainus switch ICX perekonnas, millel puudub …

Read More
Ruckuse toodete garantii ja tugi

Paljude Ruckuse toodetega käib kokku mõiste nagu "Limited Lifetime Warranty". Selles postituses räägime lähemalt, mis asi see täpsemalt on, millised piirangud kaasas käivad ja milliseid õiguse see annab.

Limited Lifetime Warranty käib kaasas Ruckus ICX switchidega, Unleashed sisetingimuste AP'dega, ZoneFlex sisetingimuste AP'dega ja ZoneDirector seadmetega. Välitingimustesse mõeldud AP'dele, SmartZone seadmetele SZ-100 ja SZ-300 kehtib "1 Year Limited Hardware Warranty".

Limited Lifetime Warranty kehtib ainult toote esmasele ostjale, kui toode saab …

Read More
802.11ac MESH võrgu testid

Viisime läbi oma kontoris läbi katsed MESH võrgu suutlikuse hindamiseks. Selleks valisime kaks Ruckus R610 AP'd, mis on meil tavaliselt kasutusel erinevatel üritustel WiFi võrgu loomiseks. Selle AP kohta võib lähemalt lugeda siit:
http://www.3kgroup.ee/ruckus-r610-ac-wave-2-3x33/.

Meshi võimekus on kõigil Ruckuse AP'del, välja arvatud 300 seeria AP'd.

Testi tarbeks lõime kahe R610 vahel Mesh võrgu, ühendasime kaks Linuxiga töötavat 1GbE pordiga arvutit otse AP LAN pordi külge ning käivitasime iperf testi. …

Read More
MESH 6G juhtmevaba AP-de ühenduse tehnoloogia

Kuigi MESH ühendusi on loodud juba alates Wi-Fi teisest põlvkonnast, on alles 6G 802.11ax standardi tulekuga tekkinud uus kvaliteet. MESH ühendusi on vaja ajutiste võrkude jaoks või juhtudel kui kaablivõrku ei ole võimalik kõikidesse kohtadesse vedada, näiteks on tarvis lihtsalt ühes ruumi osas leviala laiendada aga kaabeldustöö on keeruline. Kasutusjuhte leiab ladudest, korrusmajadest, kontoritest ja eramutest.

Miks on 6G 802.11ax tulekuga Wi-Fi puhul olukord eriti aktuaalne? 802.11 a/b/g/n/ac standardi puhul …

Read More
Ruckus H510 optika moodul

Ruckus on toonud turule uue innovatiivse lahenduse kiire optilise ühenduse lõppkasutajale lihtsamaks muutmisel: Ruckus Fiber Backpack. Seade on mõeldud eelkõige nendesse kohtadesse, kus on vaja kiire optiline ühendus tuua tarbijale võimalikult lähedale, näiteks kasutaja tuppa.

Selleks, et optiline ühendus muuta tarbijale sobivaks vaskkaabliga ühenduseks, oli seni vaja eraldi seadet. Nüüd aga on võimalik optikamuundur paigaldada märkamatult Ruckus H510 AP-ga külge! H510st saab seega kaks ühes seadet, optilise ühenduse muundur ja …

Read More
3K Wi-Fi Quality agent tarkvara

Tihti on Wi-Fi ja ka tavavõrkudes probleemid muutlikud ja kvaliteedi hindamine on võrgu suuruse kasvades üha keerulisem. Näiteks suurel territooriumil liikudes võib võrgu kvaliteet olla väga muutuv, samuti mõjutab seda ajas koormus ja häirete hulk. Töötasime välja lahenduse, mida saab kiirelt rakendada ja mis on töökindel ning läbipaistev.

Meie lahendus on paigaldada objektile statsionaarsed või liikuvad monitooringujaamad, mis töötavad Windows 10 või OSX keskkonnas ja võimaldavad koguda kogu informatsiooni jälgimissüsteemi. …

Read More
R730 802.11ax Wi-Fi Samsung S10 kiirus 1 gb/s

Tegime R730 802.11AP ja Samsung S10 telefonig Ruckuse speedflex Äpi abil kiirusetesti. Uplink kiirused on 1 Gb/s klassis ja download jääb 400-500 Mb/s klassi, see erinevus tuleneb telefoni võimkusest suuri kiirusi käsitleda. Tõenäoliselt pole veel selliseid kiiirusi kordagi tootja juures testitudki.

SpeedFlex live test in 3k office Tallinn

R730 on esimene Ruckuse ettevõtetele mõeldud Wi-Fi tugijaam, millel on 12 MIMO kanalit ja 11ax OFDMA võimekus. Seega suudab AP häireteta suhelda …

Read More
ESC Digital Summit konverents kultuurikatlas 2019

5-6 oktoobril toimus Tallinnas Euroopa südamearstide konverents, mis oli pühendatud meditsiini digitaliseerimisele. 3K teostas ürituse jaoks eriseadistustega Ruckuse wi-fi ja Interneti püsiühenduse, mis oli ülesse ehitatud kui operaatori teenus koos proaktiivse monitooringuga, kattes kõik vajalikud KPI-d (key performance indicator) ja seadmed.

Enamus montooringu andmetest on näha ka konverentsi korraldajale ja lihtsustab olulselt erinevate vigade diagnoosimist juba eos.

Read More
WiFi 6 802.11ax ja WiFi 802.11ac vaheline võrdlus reaalsuses

Soovisime oma silmaga näha, millist effekti annavad WiFi 6-s kasutusel olevad erinevad uuenduslikud tehnoloogiad ja kuidas see mõjutab lõppkasutaja kogemust.

WiFi 6 seadmeid võrdlesime WiFi eelmise, 5nda põlvkonna seadmetega. Testimise all olid WiFi ligipääsu …

Read More
RUCKUSE INTEGRATSIOONI UUENDAMINE: TELLIMUSTE JUHTIMINE

Hei tähtsad Ruckuse inimesed,


Pühad on lähenemas ja tempo aina tõuseb. Tundub, et Ruckus annab heas mõttes vägisi võimaluse natukene puhata. Aitäh neile selle eest!


Soovin teile edastada väga tähtsa info seoses tellimustega.

Ruckus ERP platvorm läheb CommScope'i süsteemi üle alates 2019. aasta detsembri lõpust. Selle aja jooksul avaneb lühike periood, kus ma ei saa olemasolevaid tellimusi saata ega uusi tellimusi töödelda, sealhulgas eriti litsentsimist ja tuge. Meenutan igaks juhuks, …

Read More
16m M400 Alumiiniumist masti paigaldus Eestis

Veel enne sügistorme sai paigaldatud 16m kõrge lingimast Ruhnu sadamasse, Aerial OY toodetud mastilahendus on väga kerge, umbes 5 Kg/m ja seda on võimalik hingedel ülesse tõsta kahe mehega. Masti saab ka hoolduseks ronida.

Sama mastilahendus sobib ka katustele ja lühemate kõrguste puhul ilma pingutiteta paigaldamiseks.

Read More
Ruckus IOT Server 1.4 on valmis

Ruckuse IOT serverist on väljas 1.4 tarkvara versioon, mida oleme 3k kontoris ka aktiivselt testinud. Tegime läbi erinevate iot seadmete tootjate Zigbee/BLE seadmete integreerimise testid.

IOT server on vahelüli standardsete lähimaa iot seadmete ja internetivõrgu vahel. IoT serveri abiga saab Ruckuse Wi-Fi tugijaamadest IOT gateway võrgustik, mis on turvaline ja lihtsa seadmete hadlusega. Kui territooriumil on juna olemas Rucuse Wi-Fi , on lihtne lisada mistahes punkti suvaline standardne kolmanda osalpoole …

Read More
IOT seadmete integreerimise teenus.

Ruckuse IOT lahendusega saab ühendada enamus standarditele vastavaid juhtmevabasid IOT seadmeid. Osade seadmetega on loodud serveritesse ka lisamoodulid, mis kasutavad mõningaid tootjapõhiseid funktsioone.

3kgroup aitab partneritel teha protsessianalüütikat ja süsteemianalüüsi ning meie inseneridega saate valmis integreerida täiesti oma IoT lehdnuse.

IOT seadmete haldamine käib sarnaselt Wi-Fi AP-de haldusega IOT serverist, paaritades seadme, tunneb server ära mis tüüpi seadmega on tegu ja sooritada saab põhilise haldustoiminguid. Lisaks haldusele luuakse REST API …

Read More
Unleashed AP esmane seadistus

Ruckus kontrollerivaba Wi-Fi Unleashed AP'd on väga lihtne seadistada. Esmane seadistus mobiiliga või arvutis võtab kõigest mõned minutid. ( UNLEASHED Wi-Fi lla võrk toetab 50 AP-d ja 1000 kasutajat)

Esiteks tuleks App Store'ist või Google Play'st alla tõmmata Ruckus Unleashed rakendus. Vastava rakenduse leiate siit (Google Play) või siit (App Store).

Seejärel käivitada Ruckuse Access Point, mille järel loob AP leviala nimega Configure.Me-######, kuhu külge tuleb oma seadmega ühenduda.

Seda

Read More
support@3kgroup.ee