All posts by Toomas Kadarpik

Järgmine aasta toob 802.11ax Wi-Fi standardi !


802.11ax weebi-2

Mis muutub igapäevaelus 802.11ax Wi-Fi standardiga ? Otseselt ju kiirus 10x suuremaks ei muutu aga hoopis tähtsam on raadiospektri (õhu) tunduvalt tõhusam kasutamine. Wi-Fi standard loodi algselt 1997 aastal kui vähesed uskusid tehnoloogia ellujäämisse, samas on aga mõned omadused nagu CSMA/CA algoritmid ehk kanali vaba oleku kontroll saanud oma juured just sellest mitme kümnendi tagusest ajaloost.

Mis siis muutub ja mispärast on R730 802.11ax tugijaamal 2.5 Gb/s ja 5 Gb/s RJ45 etherneti port ? Seda kõike on vaja mõne aasta pärast kui kliendidel on käekellades, telefonides ja IoT seadmetes 802.11ax Wi-Fi tugi.

Tähtsamad uuendused 11ax Wi-Fi standardis

1. Oluliselt muutub üheaegselt teenindatavate klientide arv (OFDMA,kahesuunaline MU-MIMO)

2. IoT ja väikeseadmete aku kestvus (seadmeid saab magama sundida), see võimaldab 2-5 aastast aku kestvust.

3. Latentsus (OFDMA), ehk pingiajad ei kõigu enam nii aplju ja TCP ühendused ei jää rippuma.

4. Võrkude ja tugijaamade kooseksistents (BSS coloring)

Edasi artikli juurde

Ruckuse 11ac Wave2 AP-d saavad WPA3 toe

Kõik viimastel aastatel tootmisse lastud 802.11ac Wave 2 (Multi User Mimo toetusega) tugijaamad saavad endale lähiajal WPA3 turvastandardi uuenduse. See standard lahendab  praegused WPA3 standardiga seotud turvaohud. PSK poolel on probleemiks olnud lihtsate paroolida äraarvamine. Üldine nõrk koht on olnud protokolli handshake algoritmi  haavatavus.

WPA3 enerprise saab juurde 192 bitise krüpteerimise, mis on positiivne samm kõrge turvalisusega organisatsioonide jaoks.

Vaata lähemalt tootekataloogi.

 

M510 on kohal, R510 LTE uplink toega, transpordi sertifikaadiga !!!

m510-port

Ruckuse R510 sai M510 näol LTE uplink toe. Lahendus sobib transpordi sertifikatide tõttu hästi bussidesse ,rongidesse jne. Aga miks ka mitte väiksemasse ja keskmisesse kontorisse, kus vajatakse LTE varuühendust. Ideaalne ka väikekontorite primaarühendusena.

Kuna Smartzone AP-dele on juba DHCP NAT võimekus olemas, ei muutu konfiguratsioonis muud kui mudelipõhine LTE parameetrite määratlus (APN), sim valik, primaarse ja backup (näiteks ethernet wan) ühenduse valik jne.

M510 võimaldab täielikult kõiki SmartZone parameetreid, isegi andmesidet tunneldada keskseadmesse, kiirusepiirnanguid, MESH-i jne. Võrku saab lisada ka tavalisi Ruckuse AP-sid, mis toimivad sildavas režiimis.

M510 LTE uplink AP saab ka dubleerida, seega on võrgus vajadusel mitu DHCP NAT serverit.

Näide dubleeritud AP-dega topoloogiast, kus mõlemal AP-l on olemas etherneti uplink ja LTE uplink, lokaalvõrgus on sildrežiimis tavalised Wi-Fi AP-d.

topoloogia

 

Download the PDF file .