Uus H510 kiire seinakinnitusega switchiga Wave 2 tugijaam

Screen Shot 2016-09-07 at 11.48.40

 

H510 on H500 mudeli järglane, mis on mõõtmetelt väiksem aga sisult palju võimsam seade.

H510 on hallatav Smartzone, ZoneDirector, Flexmaster keskhaldusega ja töötab muidugi ka iseseisva seadmena.

H510 on viiepordise gigase PoE in/out switchiga, samuti on kiirused kasvanud 2×2:2 Wave 2 MIMO tasemele (1Gb/s). Seade on suure mälu ja võimsa Quad Core prrotsessoriga ning ühildub kõikide Ruckuse tarkvara keaskkondadega. Seega saab seda paigaldada näiteks Unleashed seadmetega ühte võrku või ka Unleasjed iseseisva seadmena.

H510 on mõeldud kinnitaiseks süvistatud seinapesale, selliselt ei pea ühtegi auku ega kruvi juurde hankima. Uuel mudelil on nüüd ka võimalik tellida tavakinnitus.

Screen Shot 2016-09-07 at 11.47.29

Suuruse võrdlus H500 mudeliga.

20161102_123941

 

 

Oma väiksuse tõttu on H510 ideaalne seade hotellides, ühikates, kodudes – BeamFlex+ nutiantenn toetab ka MESH ühendusi, seega on võimalik võrku juhtmevabalt laieneasda.  4 core protsessor tagab sujuva üheaegse 100 kliendiga töötamise.

 

Download the PDF file .

vSZ-H (Virtual Smartzone Highscale) kuidas teha globaalne wi-fi laivõrk 30000 Wi-Fi tugijaamaga

Screenshot 2015-10-06 13.42.45Kui te soovite ehitada Wi-Fi võrgu kus kuni 300 000 wi-fi tarbijat, on õige valik vSCG vmware põhine kontrolleriplatvorm. Tegelikult on süsteem väga hästi allapoole skaleeruv ja sobib ka kuue tugijaamaga võrgu (väiksema lahenduse jaoks on sobivam Virtual Smartzone Essentials )  ehitamiseks sarnase hinnatasemega kui füüsiline kontroller.

vSZ-H saab paigaldada ettevõtte lahendusena ja mitme doomeni lahendusena, kus erinevad kliendid ja tugijaamade piirkonnad on teinetesest eraldatud ja erinevad haldurid võibad ise oma võrke hallata. Näiteks sobib selline lahendus mitme rentnikuga suurde ärimajja, kus iga klient saab ligipääsu oma wi-fi seadmetele.

vSZ-H tugijaamad ei pea olema pidevalt kontrolleriga ühenduses ja samuti võivad paikneda erinevates Interneti võrgutopoloogiates.  Töötavad edasi autentimsed, GuestAccess teenused jne.

vSZ võimaldab ka teenuste konsolideerimist erinevatesse keskustesse tunnelite abil vSZ-D (Virtual SmartZone Dataplane), näiteks peakontor või andmesidekeskus

Litsentse saab osta ühe tugijaama kaupa, seega võite alustada ka ühe tugijaamaga.

Download the PDF file .

Ruckus Wi-Fi ülevaatuse ja kvaliteedianalüüsi töövahend iOS ja Androidile

Nüüd on Wi-Fi võrgu ülevaatuse tegemine ja kvaliteedi kontrolltehtud Ruckuse Screenshot 2015-03-26 05.20.43seadmetega väga lihtsaks. On vaja alla laadida Appstorest või Google Play poest tasuta S.W.A.T rakendus ja pildistada majaplaanid (sobivad täiesti ka evakueerimisplaanid, mis on tavaliselt tueltõrjesignalisatsioonisüsteemi läheduses või korrustel).

Ruckuse nutiantenni tõttu on vaatluste tegemine olemasolevale või uuele Wi-Fi levialale erinev tavalisest olukorrast, sest suundantenn muudab reaalajas parameetreid ja lihtne Screenshot 2015-03-26 05.24.40signaalide mõõtmine igas punktis ei anna adekvaatseid tulemusi.  Kvaliteeti saab mõõta UDP ja TCP protokollidega.

Testi tegemiseks peab olema teil Ruckuse Wi-Fi AP või kontroller.

Screenshot 2015-03-26 05.19.41

Väiksed näpunäiteid alustamiseks

SWATios juhendmaterjal              SWATAndroid juhendmaterjal

Ruckus SpeedFlex Wireless Assessment Tool ios Kasutamiseks tuleb alguses teha paremalt nurgast + mägiga uus projekt ja siis uus vaatlus (survey). Seejärel võite liita taustaks objekti plaani (saab pildistada seadme enda kaameraga või valida piltide kataloogist) ja seejärel panna kaardile ap-d ning testpunktid ja hakata mõõtma.

Speedflex mõõtmisteks tuleb paremalt ülevalt hammasrattast määrata speedflex serveri aadress (mõni ap või kontroller) ning soovitav on kaardile määrata ka mõõtkava (alt nupud).

Tulemused saab mailida või otse dropboxi panna. Kaadril on näha mõõdetud kiirused ja märgitud punktide nimed ning ringid kiiruse ennustuste kohta.  Erinevad kiirued võib ka eri värvi värvida.

Download the PDF file .

 

Kuidas teha külaliste võrk ilma VLAN toeta, sama DHCP ja ruuteriga

Sama DHCP vahemik ja ruuter on enamasti ohuks, sest külalised võivad ära kasutada kõik DHCP aadressid, panna püsti oma DHCP serveri jne.

Tavaliselt luuakse külaliste võrgud VLAN (Virtual LAN) tehnoloogia baasil, kui aga sellist tehnoloogiat kasutada ei saa, pakub Ruckuse wi-fi süsteem välja mitmeid teisi lahendeid.  Lihtsaim viis on majasisese külalliste võrgu tunneldamine kontrollerisse ja külaliste liikluse krüpteerimine AP-st kontrollerini.  Sellisel juhul väljub liiklus kontrolleri pordist eraldi VLAN märgentiga (dot1.q tag) ja seda on võimalik suunata näiteks eraldi ruuterisse või interneti ühenduse külge.

Teise lahendusena pakub Ruckuse võrk kasutajapõhist kiiruse piiramist ja SSID põhiseid ACL liste, see võimaldab ressursse piirata ja tagada ligipääs ainult internetile. Siiski on olemas juhuseid, kus VLAN arhitektuur, eraldi ruuter ja DHCP puuduvad ning neid pole võimalik luua ei virtuaalsel ega ka füüsilisel kujul.

Seega paiknevad külalised ja sisevõrgu kasutajad samas füüsilises võrgus pärast kontrollerit, liiklus on tunneldatud ja krüpteeritud kuni kontrollerini. Ruckuse avalikus wi-fi võrgus (näiteks ssid avalik) lubame DHCP option 82, siis saab konfigureerida DHCP-d andma külaliskasutajatele aadressid teisest piirkonnast kui sisevõrgukasutajatele. Näiteks sisevõrgus on aadressid 192.168.1.2-192.168.1.100 ja avalikus 192.168.1.200-192.168.1.240.

Lisaks sellele, et SSID-l on piiratud ligipääs teistele sisevõrgu kasutajatele, saab vajadusel ka avaliku võrgu aadresse muudes seadmetes igaks juhuks piirata, sest on ju need aadressid DHCP poolt segmenteeritud teise piirkonda.

Table 24. DHCP Circuit ID sub-option format
Curcuit ID Indicator sub-option Type:
WLAN or Ethernet
Interface Name
VLAN ID
ESSID
AP Model
AP AP Base Friendly MAC
Name Address
WLAN Example:
CIRCUIT ID – WLAN:’wlan0’:123:Wi-Fi Services:ZF7762-S:Coffee-Shop-
AP:04:4F:AA:34:96:50

Võlts DHCP vastu saab kontrollerist peale keerata Configure->Services

Enable Rogue DHCP Server Detection