Euroopa Innovatsiooniakadeemia Üritused Torinos

9-28 juulil oli 3kgroup’i ürituste Wi-Fi know-how ja tehnika Euroopa Innovatsiooniakadeemia üritustel Torinos Itaalia tehnoloogiapealinnas.  Ehitasime ajutise Wi-Fi võrgu 500 startup arendaja jaoks, et jagada gigabitist ühendust, mille saime ülikoolilt.

Sellel üritusel sõltus kõik Wi-Fi ühendusest, sest peaaegu kõik töö toimus Interneti vahendusel. Tänapäeva tarkvara arendaja jaoks on Internet sama oluline kui õhk ja vesi.

Võrku teenindasid Zoneflex R500 Unleashed tugijaamad, koos arukate tulemüüride ja kiiruste piiramise QoS reeglitega. Kuna Itaaalia seadusandlus on väga jäik, pidime rakendama ka kogu liiklusele L7 tulemüüri reegleid, et tõkestada piraatmeedia levikut võrgus.

20160712_152852

20160711_101245 20160711_101142 20160712_155218 20160712_154638

Ruckus Cloudpath toob iseteenindus 802.1x autentimise traadita ja traadiga võrkudesse.

expressRuckus omandas aasta alguses Cloudpath PKI autentimise tarkvaralahendust pakkuva ettevõtte. Cloudpath’i põhiline tugevus seisneb iseteeniduseks sobivate klienditarkvarade pakkumises, mis võimaldavad kiiresti ennast autentida ja sertifikaadid mistahes kliendiseadmesse paigaldada. Ühendudes võrku  juhtmega või juhtmeta ükskõik millise  tootja riistvaraga.

Teisalt pakub Cloudpath paindlikut haldussüsteemi, mis sobib traadiga võrgust kuni Wi-Fi IoT seadmeteni, rääkimata siis mobiiltelefonidest, Windows ja Mac arvutitest.   Kõik kasutajad saavad endale automaatselt paigaldatud 802.1x sertifikaadi, mis võimaldab iga kord ilma weebiportaalide või parooli sisestamiseta võrku logida.

Sertifikaate saab genereerida nii iseteeninduse keskkonnas kui halduri vahendusel või väliste autentimisserverite vahendusel.

Cloudpath ei sõltu kasutatavatest Wi-Fi Ap-dest ega tehnoloogiast.  Tehnoloogiat võib kasutada ka avaliku Wi-Fi leviala teostamiseks kui soovitakse turvalist teenust luua.

 

 

Kultuurikatel valis Ruckuse häirevaba Wi-Fi lahenduse

Kevadel ehitati Tallinnas Kultuurikatla avalikesse ja kontori ruumidesse kõrgtihedusega BeamFlex+ ja  802.11ac tehnoloogiat kastav Ruckuse Wi-Fi võrk.  Kasutusel on 40 Zoneflex R500 tugijaama ja Zonedirector 1200 keskseade.

BeamFlex+ antennitehnika võimaldab enerigat suunata tuhandetes eri suundades ja tagada väga häirekindla signaali sõltumata seadme asendist ja asukohast. Samuti on sellise lahenuse puhul väga vähe häireid naabertugijaamadel, sest  tavapärase beamfomringu asemel kasutatakse reaalajas kiiresti juhtitavaid  suundantenne.   Vaata ka artiklit BeamFlex eeliestest.

 

Keila Hariduse SA valis Ruckuse 11ac Wi-Fi lahenduse

Koostöös Econet Systemsiga   ehitas Ruckus Wireless Keila Hariduse SA algkooli hoonesse tänapeävase 802.11ac standardil toimiva Wi-Fi lahenduse.  Kasutajad ja haldurid on lahendusega ülimalt rahul ja naudivad head kvaliteeti. Kasutusel on R500 tugijaamad ja Zonedirector 1200 kontroller.  Ruckus R500 toetab reaalses kasutuses üle 150 reaalse kasutusega üheagset klienti. (Teoreetiline maksimum on 500 klienti)

Screenshot 2015-05-05 10.50.11

Tagasiside kliendilt

Hetkel oskan ainult kiidusõnu kosta:
Ruckusel (R500) on üllatavalt hea ja stabiilne levi. Ühe tugijaama küljes 60+ nutiseadet ei ole probleem. Saime hakkama vähemate tugijaamadega kui algselt arvestanud olime. Süsteemi seadistastamine ja monitoorimine on väga mugavaks tehtud. Paigaldamine tänu POE-le ja ripplaekinnitusele on väga lihtne.

:)

Zoneflex R500

Ruckus Zoneflex R500

Lugupidamisega
Keila Hariduse SA IT-tugi
Lauri Laanepere
Hariduses on Wi-Fi kasutuse tihedus hüppeliselt tõusnud,  seega tihti on ühe tugijaama küljes poolsada ja rohkem suure koormusega klienti. Teistel tootjatel on suure kasutustihedusega võrkude loomine kallis ja ka kvaliteet kannatab. Toome siin ära Horvaatia akadeemilise võrgu poolt tehtud Wi-Fi seadmete testi tulemused.
60yheaegset kleinti