RUCKUS JA IGNITENET  DISTRIBUUTOR  WI-FI SÜSTEEMIDE EKSPERT SUURÜRITUSTE INTERNET 20+ AASTAT

Captive Portal lahendus
Captive Portal lahendus
  sildid:
  29/08/2019

Captive Portal on veebileht, kuhu suunatakse võrguga liitunud kasutajad end autentima, et saada ligipääs internetile või mõnele muule võrgule.

See on tavaline lahendus näiteks lennujaamades, kohvikutes ja hotellides, kus kasutaja peab võrgu kasutamiseks sisestama oma e-maili aadressi või talle varem jagatud kasutajanime ja parooli.
Enne õnnestunud autentimist on ligipääs internetile piiratud, tavaliselt saab vaadata ainult antud ettevõtte veebilehte. Näiteks lennujaamades on võimalik vaadata väljuvaid ja saabuvaid lende, kuid oma e-postile või uudisteportaalidele kasutajad ligi ei pääse.

3KGroup OÜ pakub ettevõtete jaoks väga mugavat Captive Portali lahendust, kus kasutaja suunatakse WiFisse sisse logides automaatselt ettevõtte kodulehele või mõnele muule soovitud aadressile. Pärast lehekülje kasutajale kuvamine avaneb ülejäänud võrk automaatselt pärast vabalt valitavat ajaperioodi, kasutaja midagi sisestama või klikkima ei pea. See tagab meeldiva kasutajakogemuse ja ei koorma ettevõtet võrgu administreerimisega.

Sellise lahenduse oleme juba käivitanud Loodusmuuseumis. Loodusmuuseumi avaliku võrguga liitumisel näidatakse kasutajale kõigepealt Loodusmuuseumi audiogiidi lehekülge, kusjuures seda tehakse võrguga liitumisest 30 sekundi jooksul, mil ülejäänud võrguliiklus on suletud. 30 sekundi möödumisel piirangud kaovad ning võrk on avatud harjumuspäraseks kasutamiseks. Loodusmuuseumi eesmärk oli, et kõik kasutajad saaksid audiogiidi lahendusest teada ja näeksid seda. Antud lahendus täidab seda eesmärki ideaalselt.

Allpool on lühike video lahenduse toimimisest. Esiteks on näha Captive Portali avanemist audiogiidi lehega pärast "LM_avalik" võrguga liitumist. Seejärel seda, et esimese 30 sekundi jooksul veebi kasutades suunatakse ta tagasi audiogiidi lehele. Lõpuks, pärast 30 sekundi möödumist on võrk piirangutest vaba ja avanevad ka muud veebilehed.

Captive Portal lahendus

Autor: Tech Support
LOE EDASI
support@3kgroup.ee
map-markerfacebook-squarelinkedin-squarephone-squareskypecommenting