RUCKUS | PLUME | IGNITENET | DISTRIBUUTOR | WI-FI EKSPERT | ÜRITUSTE INTERNET | 25 AASTAT KOGEMUST

3KGroup on Wi-Fi ekspert aastast 1997

Kes me oleme

Juba enam kui 25 tegutsemisaastat tähistava Wi-Fi eksperdi 3KGroup OÜ näol on tegemist ebatavalise telekommunikatsiooni- ja infotehnoloogia valdkonna ettevõttega. Oleme fokusseerunud vaid erandlikult innovatiivsete ning kvaliteetsete traadita interneti lahenduste Soome ja Baltimaade regiooni toomisele. Oma näitajatega oleme mahtunud mõnedel aastatel isegi Äripäeva telekommunikatsiooni ettevõtete top listi. See on olnud alati suureks üllatuseks, sest spetsialiseerume kindlale valdkonnale.  Oleme olnud juba kolmel aastal ka Gasellettevõtte ja läbivalt A+ krediidikäitumisega. 

Eelajalugu

"Enamik ettevõtteid tegeleb väga laia valiku toodete ja teenustega, kuid meie müüme, konsulteerime ja lahendame valdavalt Wi-Fi tehnoloogiaga seonduvat ning arendame Eestis häirevabade Wi-Fi võrkude kasutamist,“ tutvustab ettevõtte juht Toomas Kadarpik 3KGroupi tegevust, nentides, et ettevõtte ühe miljoni euro suurune aastakäive ei tule mitte soovist iga hinna eest võimalikult palju ja kõike müüa, vaid tahtest teha oma tööd süviti ja olla ekspert, kes lisaks infotehnoloogiale mõistab ka füüsikat ning nendevahelisi seoseid.

Raadio pisik on kaasas lapsepõlvest, sest esimene antenn ja jootekolb sai kätte võtetud kolmandas klassis, hiljem sai antenne ja kõrgsagedusvõimendeid ehitatud kümnete viisi, aeg oli selline, et tuli 60 kilomeetrit Tallinnast iga hinna eest kätte saada kõik Soome raadiojaamad ja see nõudis head antennitehnikat, kaabeldust ja kindlasti ka võimendeid, sest signaal sumbus kaablis. IT inimesed aga tavaliselt raadiotehnika ja füüsikaga eriti sõbrad pole, seetõttu eksitakse isegi kooli füüsikatunnist tuntud asjadega üsna tihti.

Esimese mobiilse kontori püstitas 3KGroup Äripäevale, andes esmakordselt ühele ettevõttele võimaluse teha tööd sülearvutiga suvalises kohas kontoris. Kuigi tollal polnud veel traadita internet ehitatud arvutite sisse, vaid selleks kasutati spetsiaalseid võrgukaarte. Kunagi nii innovatiivne ja põnev lahendus on tänapäeval täiesti elementaarne.


Wi-Fi kaart aastast 1999
„Ajaloos on toimunud palju huvitavat ning meil on olnud õnn kaasa lüüa seadusloomes ja uute tehnoloogiate arengus. Näiteks aastal 2001 üritasid telekommunikatsiooniettevõtete esindajad läbi suruda määrustikku, mis oleks keelustanud Eestis ainsa riigina maailmas avaliku Wi-Fi teenuse pakkumise. Kui paljud riigiasutused eesotsas maavalitsuste ja piirivalvega oleksid sel juhul kannatanud?

Laiem üldsus mõistis traadita interneti olulisust 2002. aastal, kui Rocca al Mare Suurhallis toimus Eurovisioni lauluvõistlus ning kogu ala oli nii kohalikele kui ka väliskülalistele kvaliteetse Wi-Figa kaetud,“ meenutab Kadarpik. „Inimesed pelgavad võõraid asju ning nii oldi ka veel 1997. aastal väga skeptilised, rääkides, et Wi-Fi levi on väga piiratud ja ebapraktiline. Täna on wifi vajalikkuses veendunud kõik, kuid väljakutse on ehitada kvaliteetseid lahendusi, mis kannataks suuri rahvahulkasid ja erinevaid segajaid.“


Milline oli Wi-Fi seade 20 aastat tagasi ?

20 aastat tagasi ei olnud elu siiski nii lihtne, keegi ei uskunud siis veel juhtmevabasse tehnoloogiasse ja mobiiltelefongi oli pigem ärimeeste kallis töövahend kui koolilapse igapäevane sidepidamise vahend. Selle ajaga on palju muutunud, aga ka paljud baasprobleemid ja oskused on jäänud täpselt samaks, pigem isegi on keerukus tõusnud, sest standardid on inkrementaalselt arenenud ja nõudnud kogu aeg vanade süsteemide ühilduvust.

3KGroup alustas kunagi 2002 aastal Lucent Technologies Wi-Fi seadmetega, tollel ajal oli tegu väga suure sammuga edasi, kus seadmed talusid esimest korda siseruumides suure kiirusega (alguses 2 Mb/s ja hiljem 11 Mb/s) paremini mitme tee fiidinguid, tavakeeles on see peegeldunud signaalide probleem, mis ka tänapäeval on suur murelaps logistikas ja suurtes ladudes. Tollel ajal oli selleks numbriks 90 nanosekundit ja selle saavutamiseks oli ehitatud kliendiseadmesse korralik diversiteetvastuvõtja korraliku signaalitöötlusega. Selline tehnika tagas esmakordselt liikuvale läptop või pihuarvutile katkematu ja robustse kvaliteedi, Wi-Fi ei katkenud enam kontoris ringi liikudes ja tööd sai teha nomaadi moodi liikudes ühest punktist teise. Siiski ei olnud selle aja standardid valmis mobiilseks kasutuseks ja kõne edastuseks.

Kliendiseadmed olid alguses implementeeritud PCMCIA lisakaardina ja eri tootjate vahel ühilduvus puudus, siiski kehtestati 2001 juba IEEE 802.11 Wi-Fi standard, mis tagas erinevate tootja seadmete ühilduvuse ja Wi-Fi sisseehitatud võrgukaardid hakkasid tekkima ka kantavatesse arvutitesse ja pihuarvutitesse.


Meie kultuur on häirevaba ?

Kuidas tekivad stress ja depressioon, seda teab vist igaüks, kes elab tänapäevases tehnoseeritud maailmas.  

Kui sa oled teinud mõnda asja tuhat korda ja siis veel tuhat korda, siis võib tüdimus peale tulla! On aga asju, mis ei tüüta inimesi ja tunduvad loomulikud, kuidas aga sinna jõuda ? Meile seda koolis ei õpetatud, sest peale tahtejõu ja töökuse ei räägitud mitte millestki muust. Nende aastate jooksul on aga selgeks saanud, et need kaks asja koos ei tööta, ei piisa kui väga tahad ja väga pingutad. Kui samas keha ja alateadvus koos emotsionaalse teadvusega ikka ei taha, siis midagi head välja ei tule. Kas läheb tervis või suhted sassi ja õnnelikust elust ei saa juttugi olla. Raha ja hüved seisundit õnnelikuks ei tee, sest kui sa kogu aeg teed mingi asjaga enda seisundi halvaks ja pead seda kusagil mujal jälle parandama, pole selline polaarne võnkumine eriti mõnus.



support@3kgroup.ee