RUCKUS JA IGNITENET  DISTRIBUUTOR  WI-FI SÜSTEEMIDE EKSPERT SUURÜRITUSTE INTERNET 20+ AASTAT

Suurüritusel 2.4 GHz Wi-Fi seadmetega tööd teha on riskantne.
Suurüritusel 2.4 GHz Wi-Fi seadmetega tööd teha on riskantne.
  sildid:
  30/11/2019

Toome ära mõned mõõtmised 2.4GHz ja 5GHz levialas Saku suurhalli Robotex 2019 võistluselt. Järgnevatel 2.4 GHz graafikutel on selgelt näha ,et latentsus (mõõdetud wi-fi võrgus AP seadmest kliendini) ulatub kuni 480ms ja mediaan on 81ms, mis tähendab, et pooltel juhtudel on latentsus suurem kui 81ms. Sellist olukorda põhjustavad Wi-Fi ja muud 2.4 GHz sagedusel toimivad seadmed.

Kasutajate arv saalis oli 650-700, sõltuvalt inimeste liikumisest.

5 GHz

Seevastu 5GHz sagedusalas on 700-le kasutajale eeter palju kvaliteetsem. Latensuse mediaan on 24ms sellega otseselt suhestuv õhu hõivatuse mediaan on 5%, seega pooltel juhtudel on hõivatus isegi alla 5%.

2.4 GHz

Positiivne näide Robotexilt, kus robotid kasutavad juba 5 GHz Wi-Fi sagedust piltide edastamiseks. Võistluse jaoks oli loodud eraldi SSID, kus kõrgem prioriteet kui avalikel kasutajatel.

Starship võistluse robotid ürituse virtuaalses Wi-Fi võrgus 5 GHz sagedusel. Robot saab punkte iga leitud looma eest, mille pilt on serverisse üles laetud.

Hõivatud ja suure latentsusega võrk tähendab aga aeglast kiirust ja tihti ka interneti ühenduse puudumist. Graafikud on võetud smartzone haldussüsteemist.


LOE EDASI
support@3kgroup.ee
map-markerfacebook-squarelinkedin-squarephone-squareskypecommenting