RUCKUS | PLUME | IGNITENET | DISTRIBUUTOR | WI-FI EKSPERT | ÜRITUSTE INTERNET | 25 AASTAT KOGEMUST

Ruckus Unleashed võrgu haldamine
Ruckus Unleashed võrgu haldamine
  sildid: - - -
  09/05/2019

Ruckus Unleashed on väga kasutajasõbralik toode, seda nii lõppkasutajale WiFi suurepärase kvaliteedi tõttu kui ka administraatorile, kes tegelevad võrgu haldusega ja vastutavad võrgus toimuva eest.

Ruckus Unleashed kontrollerivabu võrke on võimalik hallata mitmel erineval moel. Esimene, kõige tavapärasem meetod, on olla ise ühendatud samasse võrku ja hallata võrku koha pealt läbi veebibrauseri.
Teine, palju mugavam võimalus ning administraatorite poolt hinnatud võimalus on kasutada Ruckus Unleashed rakendust oma nutitelefonis. Kasutades Unleashed rakendust, ei pea asuma kohapeal samas võrgus ja on võimalik hallata kokku kuni kümmet Unleashed võrku. Selleks tuleb rakendusse sisse logida sotsiaalmeedia kasutajaga, näiteks Google'i või Facebooki konto läbi ning need siduda Unleashed võrguga. Nii ei pea tegema eraldi läbipääsu tulemüüri ega VPNi, et võrgu haldusliidesele ligi pääseda.

Kaughalduse seadistamine

Unleashed võrgu kaughalduse käivitamiseks mobiilirakenduse kaudu tuleb esmalt asuda samas Unleashed võrgus ning avada Unleashed rakendus oma telefonis. Seejärel valida "Manage Networks" ning logida sisse oma sotsiaalmeedia kontoga.

Nüüd tuleb valida "Add Network" ning ongi kõik. Võrk on kaughalduseks lisatud!

Unleasehed videokoolitus

Menüüs on võimalik liikuda teiste kontoga seotud võrkude vahel, valides neid kas menüüst või kaardirakendusest.

Üks Unleashed võrk toetab Wave2 AP'de korral nüüd korraga kuni 50 AP'd ja 1024 kasutajat, seega on see väga sobilik väikestele või keskmise suurusega ettevõtetele.

Kuidas suudab Unleashed võrk 1024 kasutajat oma võrku mahutada?
Unleashed võrgus on AP'd jagunenud tavaliseks AP'deks ja lisaks neile on võrgus veel Master AP, mis on süsteemi aju. Selle AP kanda on võrgu haldusülesanded. Sellest tulenevalt on Master AP poolt teenindavate klientide arv piiratud 100 kliendini. Kasutades näiteks 5-te R310 seadet, millest iga toetab 256 klienti, saamegi kokku kuni 1024 (4*256 + 100) klienti

Unleashed Multi-Site Manager (UMM)

Unleashed Multi-Site Manager on rakendus, mis võimaldab korraga kaughallata mitmeid omavahel sidumata Unleashed võrke. Lisaks saab hallata veel ZoneDirectori haldusprogrammi, P300 Point to Point/Multipoint bridge'i võrke ning ICX switche. Toode on suunatud pigem teenusepakkujatele, kes soovivad keskset haldusplatvormi, et jälgida oma klientide võrke.
UMM võimaldab hallata korraga kuni 1000 eraldi asukohas olevat võrku või 10,000 AP'd.

UMM'i kasutusala jaguneb kolmeks: monitoorimine, raporteerimine ming haldamine.

Monitooringuga on võimalik saada ülevaade jälgitavatest Unleashed võrkudest, saada teateid ja alarme võrgus toimva kohta ja detailselt jälgida kliente või APsi

Raporteerimine võimaldab luua võrgus toimuva kohta ülevaateid, et leida võrgu kitsaskohti ning seeläbi võrku paremaks muuta.

Halduse poole pealt saab võrkude seaded salvestada ning taastada, hallata litsentse, seadistada ICX switche, AP-si, WLAN-e.

Rohkem infot Ruckus Unleashed-i ja UMM-i kohta leiad siit:

UNLEASHED SNMP Haldus

Kui vajad aga integreerimist oma jägimissüsteemiga, võid alati kasutada SNMP protokolli. MIB failid leiad siit. Järgmiseks luba SNMP haldus ja määra unleash võrgule (kontrollerile halduseks) staatiline ip.

SNMP agendi lubamine
staatilise haldusip lubamine

Autor: Tech Support
LOE EDASI
support@3kgroup.ee
map-markerfacebook-squarelinkedin-squarephone-squareskypecommenting