RUCKUS | PLUME | IGNITENET | DISTRIBUUTOR | WI-FI EKSPERT | ÜRITUSTE INTERNET | 25 AASTAT KOGEMUST

SMARTZONE Dataplane
SMARTZONE Dataplane

Smartzone platvorm võimaldab kliendi SSID põhist liiklust eri süsteemidesse tunneldada, kasutada saab Ruckuse enda virtuaalmasina põhiseid tunneldamise seadmeid, Ruckuse füüsilisi tunneli kontsentraatoreid ja kolmandate osapoolte seadmeid.

Suurte klientide puhul on liikluse tunneldamine väga tõhus lahendus, pole vaja näiteks igas väikses müügipoes ruuterit ja tulemüüri, need teenused saab luua keskselt. Samuti on lahendust vaja teleoperaatoril, et säilitada eri võrkudes samad IP vahemikud ja turvaprofiilid.

Ruckusel on lahenduseks pakkuda SmartZonega koos töötav vSZ-Dataplane, mis koondab erinevatest Wi-Fi võrkudest tulevad tunnelid enda külge ning pakub neist tulevale liiklusele ühte väljumispunkti internetti.

Selliselt on näiteks ühendatud mitmed ettevõtted üle Baltikumi või ka Eestist lähtudes üle maailma. Süsteem skaleerub väga suureks, võib ühendada kuni 30000 AP-d (New Yorgi linn, Moskva linn, kus on kümneid tuhandeid AP-sid õues). Eesti suurimad võrgud on näiteks kõigis Tallinn kõrgkoolides ja riigiasutustes.

Osadel juhtudel on tunneleid vaja ka L2 lähivõrgu keerukuse vähendamiseks ja turvalisuse tõstmiseks.

vSZ-Dataplane on saadaval nii virtuaalmasinana (toetatud on levinumad VMWare ja KVM versioonid) kui ka eraldi riistvaral pakutava serverina.

Miks on see parem lahendus kui pilvelahendus?  Näiteks kui on vaja andmete konsolideerimist ühte punkti, näiteks vallavalitsuse majja (seal ei pea olema APsid), võimaldab see vältida suurt halduskeerukust, kus kohepealseid seadmeid (mõis, gümnaasium) ei pea WiFi4EU jaoks eraldi seadistama. Sellises lahenduses saab AP-sid töökindlalt paigaldada mistahes valla punkti ja konfigureerida keskselt turvalised teenused.

ds-virtual-smartzone-d


LOE EDASI
support@3kgroup.ee
map-markerfacebook-squarelinkedin-squarephone-squareskypecommenting