RUCKUS | PLUME | IGNITENET | DISTRIBUUTOR | WI-FI EKSPERT | ÜRITUSTE INTERNET | 25 AASTAT KOGEMUST

Ruckus IOT Server v.1.5 Zigbee, BLE, LoRa toega.
Ruckus IOT Server v.1.5 Zigbee, BLE, LoRa toega.
  sildid: - -
  04/02/2020

Ruckuse IOT serverist on valmis saanud tarkvara 1.5 versioon (1.4 versiooni uudis), mis on praegu turul kõige mitmekülgsem IOT konvergentskeskkond. IOT server võimaldab ühendada teie Ruckuse Wi-Fi AP seadmete külge väga erinevaid juhtmevabasid IOT seadmeid: lambid, veetermostaadid, temperatuuriandurid, veemõõtjad, e-sigareti tuvastajad ja veel kümned tuhanded muud. Enamus nendest seadmetest vastavad standarditele (ZigBee, LoRa, BLE), neid saab kohe Ruckuse seadmetega paaritada ja kiirelt kasutusele võtta. Täiesti võõra seadmega tutvumiseks ja juhtloogika loomiseks tasub reserveerida paar päeva inseneeriat. Edasi on seadmete lisamine, haldamine, vahetamine juba sama lihtne, nagu seda on Wi-Fi kliendi lisamine ja käitlemine. NB! IOT serveri litsentseerimine ei sõltu IOT seadmete arvust !!!!

Kuidas erineb suurettevõtte lahendus tavapärasest IOT lahendusest ja miks seda on tarvis ?
Aga siis on kohe küsimus, et miks ei ole parem osta näiteks valgustitootja enda juhtpult, tarkvara ja AP? Kahjuks ei paku need süsteemid konvergentsi ja laivõrgu integeeritust ja turvalisust. Seega oleks teil objektidel kümnete tootjate erinevad AP-d, mitmeid haldussüsteeme, andmed oleks erinevates süsteemides Internetis või kohapeal. Samasugune koondumine on toimunud viimasel aastakümnel arvutivõrkudes. Toome näite: teil on 30 objekti üle Eesti ja soovite neisse lisada ühtse läbipääsu (ukselukud) ja ka termo/rõhu andurid ning lisaks valgustuse kontrolli, teil on kõigis kontorites olemas Ruckus ZoneFlex IOT raadiokõlblik Wi-Fi võrk. Nende nõudmistega viiakse IOT maailm väikekontori/kodu süsteemidest laivõrgu ettevõtte süsteemi tasemele. Näiteks kui te olete majahaldaja ja teil on 20 hoonet üle linna, ei ole mõtet maksta 1800 seadme halduse ja andmeedastuse eest igakuist tasu operaatoritele, olgugi et seda tänapäeval tehakse veel veemõõtjate, küttejuhtimise jne lahendustes.

Aga miks mitte panna oma IOT seadmeid pilve või operaatori võrku ja kasutada kõike weebis ?
Küsimus on siin täpselt samasugune nagu kõiges muudes IT otsustes, paljudel juhtudel ei sobi näiteks pilvepõhine e-maili teenus, võrguketas jne, teistel jälle sobib. IOT toob siin juurde reaalajalised süsteemid, mis vajavad väga kindlat andmesidet ja andmetöötlust. Pilvesüsteemide suurim probleem on aga sõltuvus seadmete valikust, seega peab kasutama ja enamasti ka käituma selle loogika järgi, mis kõigile on kasulik ja mis on üldlevinud.

Teisalt on selline Ruckuse konvergents IoT agiilne projekt, mis erineb oluliselt praegusest automaatikaprojektide maailmast, kus lahendust projekteeritakse ja käideldakse tegelikult enamus aega juba täiesti moraalselt vananenud tehnikaga. Aga mis on veelgi tänapäevasem, te võite aja jooksul osta uusi seadmeid ja neid aegamööda integreerida, sarnaselt praeguse IT infrastruktuuriga, mis pidevalt uueneb, täieneb ja mille juhtimine paraneb.

Tegu on konvergentstarkvaraga, mis ühendab Wi-Fi infrastruktuuri, BLE, LoRa, Zigbee standardite tuhanded erinevad seadmed ühtseks IOT campus või laivõrguks. Näiteks kui mõnes suures asutuses, mille kontorid asuvad üle maailma või riigi, on olemas Ruckuse Wi-Fi sidevõrk, on võimalik sinna koheselt paigaldada keskkonnasensoreid, ukselukke, valgustuse juhtimist, geofencingut jne. Näiteks saab mõne päevaga parandada küttesüsteemi tõhusust ja mugavust

ja selleks ei pea isegi suhtlema küttesüsteemi pakkuja või katla hoolduse firmaga. Praegused mehaanilised vesitermostaadid või asendada lihtsalt ZigBee või Wi-Fi versioonidega ja lisada veel vajadusel mõned temperatuuriandurid ja võtta kasutusel kas valmis programm või teha ise väike loogika NodeRed serveris. Süsteem ongi kohe kasutuseks valmis, see lihtsalt keerab ise termostaatide asendeid ja optimeerib tubade temperatuuri ka vajadusel vastavalt kasutusele. Kui rääkida seda juttu kinnisvaraautomaatika inimestele, saame samasuguse vastuolulise käsitluse, nagu meil oli tarkvara maailmas enne agiilset äpimaailma.

Ruckuse lahenduse puhul on tegu ettevõtte või suure organisatsiooni lahendusega, kus telekommunikatsioonilahendus ja äriloogika luuakse privaatvõrguna. Nende süsteemide keerukus on tavaliselt kordi suurem kui näiteks lihtsal monofuktsionaalsel teenusel (näidulugemine, ühe tööstusprotsessi jälgimine, küttesüsteemi automatiseerimine jne), mida samuti võib nimetada IoT süsteemiks. Ettevõtte süsteemides on tihti väga paljude tootjate sensorid ja moodulid ühendatud ühise analüütika ja loogikaga, näiteks võib tuua positsioneerimist, keskkonnamõõtesensoreid, turvaüsteeme, väga palju erinevaid mobiiliäppe jne. Ruckuse IOT platvorm võimaldab ühendada tuhandeid erinevaid standardiseeritud IOT juhtmevabasid seadmeid ja liita erinevaid tarkvaralahendusi ja arendada neid ka ise. Meie tarkvarapartnerid aitavad teil need lahendused luua.

Kuidas toimub IOT lahenduse loomine ? IOT serveril on avatud API ning sisseehitatud NodeRed server loogikaprotsesside kiireks häälestamiseks ja lisaks valmis mooduleid erinevatele tootjatele (mis pole hädavajalikud ja mida saab juurde luua). Paljudel tootjatel on olemas oma analüütika ja loogika süsteemid, avatus võimaldabki neid liita Ruckuse ökosüsteemiga, näitena võib siin tuua Telkoneti energia, Kontakt.io ja kümned teised.

IOT võrguarhitektuur

Ruckuse IOT süsteem on kõrge liiasusega ja võimaldab teostada kõrge saadavusega süsteeme. Virtuaalne raadioarhitektuur vabastab väikse toitetarbimisega IOT raadioseadmed pidevast pollimisest, API-st saab küsida alati viimast sensori saadetud infot või vajadusel teostada ka raadiosideseansi seadmesse, see kulutab aga loomulikult lokaalse akutoitega seadme ressursse.

Ruckuse AP-d R720, R710, R610, R510, H510, T610, T310, E510 võimaldavad IOT lisa raadiomooduli lisamist. Ruckus R650, R550 ja R750 sees on juba olemas Zigbee ja BLE raadiomoodulid, LoRA on lisatav USB moodulina või etherneti kaudu.

LoRa võrguserver pakub LoRa lüüside haldamiseks autentimist, kinnitamist, integreerimist ja ühendamisteenuseid. Ruckus LoRa võrguserver sisaldab ka lõpp-punktide (sensorid tavaliselt) haldust autentimise, teenuse pakkumise, pakettide vastuvõtmise jms abil. Samuti võimaldab IT liiklust ja raadio haldust. Ja muidugi on Ruckus IO API rakenduste integreerimiseks.

Ruckus multi radio IoT converged network



LOE EDASI
https://support.3kgroup.ee
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux