RUCKUS | PLUME | IGNITENET | DISTRIBUUTOR | WI-FI EKSPERT | ÜRITUSTE INTERNET | 25 AASTAT KOGEMUST

Zero Touch Mesh-i seadistamine Ruckus Unleashed AP-del
Zero Touch Mesh-i seadistamine Ruckus Unleashed AP-del
  sildid: - -
  24/05/2019

Ruckus Unleashed on väga võimekas kontrollerivaba WiFi haldusplatvorm, mis võimaldab ühendada kuni 50 Access Pointi ja tekitada leviala kuni tuhandele kliendile. Selles postituses vaatame, kuidas lisada Unleashed võrku AP-si, mis ei ole ühendatud andmesidekaabliga, vaid suhtlevad teiste sama võrgu AP-dega läbi õhu, suurendades nii võrgu leviala kohtadesse, kuhu pole võimalik kaablit vedada. Seadmetevahelist kaablivaba võrku nimetatakse Mesh võrguks.
Unleashed võrk ühendab omavahel Unleashed AP-si, AP-dele saab samas seadistada erinevaid WLANe.

Zero Touch Mesh-i lubamine Unleashed võrgu seadmetel

Alustame sellest, et liigume "Admin & Services" menüü alamjaotisse System, sealt leiame kategooria "Mesh". Kui Unleashed võrgus pole veel Mesh aktiveeritud, siis märgime linnukese "Enable Mesh" juurde ning vajutame Apply.

AP-des Mesh teenuse aktiveerimisel teevad AP-d taaskäivituse.

Kui Mesh on töös, siis saame lubada Zero Touch Mesh-i. Märgime juurde ka nende AP-de seerianumbrid, mida kavatseme lisada olemasolevale Unleashed võrgule Mesh AP-dena. Selleks vajutame nuppu "Add" ja sisestame seerianumbrid. Kui kõik seerianumbrid on lisatud, vajutame nuppu Apply, selle peale saadetakse seadistus üle kõigi AP-de mis asuvad selles Unleashed võrgus.

On näha, et lisatud AP on staatuses "Waiting to join" ehk Unleashed võrk ootab ühendust AP-lt. Nüüd on järgmiseks sammuks panna tööle uus Unleashed tarkvaraga ja Meshi võimekusega AP ning mõned minutid oodata, kui uus AP avastab Mesh võrgu ning alustab sellega sünkroniseerimist.

Kui aktiveeritud Mesh teenusega Unleashed võrk leiab oma levialast uue Unleashed AP ning selle seerianumber on lubatud AP-de nimekirjas, alustavad võrk ja uus AP omavahel sünkroniseerimist. See võib võtta mõned minutid aega ja selle aja jooksul on uus AP süsteemis näha, kuid tema staatus on "Disconnected". Selle aja jooksul on näha seadme mudelit ja MAC aadressi.

Kui seadmed on sünkroneeritud ja uus AP on saanud osaks Unleashed võrgust, näeme juba rohkem infot.

Nüüd on seade Unleashed võrguga ühinenud ja ta pakub samasugust võimekust nagu teised võrgu APd, pakkudes klientidele suurepärast WiFi leviala.

Tasub panna tähele, et kui Unleashed võrgus on Mesh aktiveeritud, siis seda enam nii lihtsalt deaktiveerida ei saa. Deaktiveerimine vajab AP-de tehase seadete taastamist.


Autor: Tech Support
LOE EDASI
support@3kgroup.ee