RUCKUS | PLUME | IGNITENET | DISTRIBUUTOR | WI-FI EKSPERT | ÜRITUSTE INTERNET | 25 AASTAT KOGEMUST

Interneti TCP/IP disain ja diagnostika.

Kellele on teenus suunatud ?

Meie poole on mõtet pöörduda juhtudel kui olete loomas uut toodet, mis võib olla seotud automaatikaseadmetega või on teie süsteemil olnud pikaajalised probleemid sidega, on siis tegu kiiruse, ressursside tarbimsiega või hoopis mõne keeruka kõrgema taseme protokolliga.  

Eriti meelepärased on muidugi juhtmevaba ühendust (link-layer) omavad lahendused. Aga täpselt samamoodi on meie entusiasm suur kui teie laos või kontoris ei tööta TCP/IP internetilahendus või katkeb ühendus näiteks Wi-Fi-ga ühendatud laoskännerites. 

Ajalugu

Huvi Interneti vastu hakkas Toomas Kadarpik tundma aastal 1990 kui Teaduste Akadeemia raamatukokku sai soovitatud tellida Tannenbaumi TCP/IP Networking raamat, mis sai tal kaanest kaaneni läbi loetud.  Esimene hetk, kui seda kõik vaja läks, oli Eesti Interneti esiajalugu akadeemilise võrgu rajamisel, käisime koolitusel Rootsis ja pärast seda said Tallinn ja Tartu endale 64Kb/s Tele-X satelliidiühendused, sellest hetkest oli Eestis muu maailmaga ühendatud. Mõne kuu pärast sain kirja, et sain õppima asuda Helsingi Ülikooli. Internet tundus lähedane teema, paar aasta hiljem sai asutatud esimene Inteneti teenuspakkuja Eestis Data Telecom, ka andmesidetehnoloogia oli tollel ajal välja töötatud ise ja kasutas tolle aja vasest telefoniliine. 

Mäletan hästi kõnet Eesti Telefonist, kus uuriti, mis ime asjaga te seal tegelete, mis asi see Internet täpselt on ?

Kommertsiaalne Internet tundus tollel ajal ulme, sest kogu teenustesüsteem oli rajatud akadeemiliseks kasutuseks ja toimis mingil määral ka Soome riigiasutustes. 

Tänapäev

Olen lahendanud tuhandeid  erinevaid probleeme TCP/IP võrkudega, samuti tegelenud erinevate võrkude disainiga. 

Teemad, millega meeldib tegelada, on seotud probleemidega, mida tavajuhendite abil lahenda ei suudeta või on vaja disainida mõni uus lahendus TCP/IP protokollipere peale.  Eestis on kõik näinud töökindlalt toimivaid E-sadamaid Saaremaale ja Hiiumaale, disain baseerub arhitektuurile, mis sai loodud kontrolleritega suhtlemiseks ja süsteemi juhtimsieks, Koostööd sai tehtud alguses Helmesega ja siis Nortaliga, kuna sadamate operaator muutus. Sellised süsteemid on protsessimudelite loomise oskuse ja pikaajalise kogemuse sümbioos, kuigi harva soovivad kliendid Eestis disainida pikaajalisi lahendusi, on seda siiski võimalik teha.  

Hetke tavalahendused on disainitud tihti katse-eksituse meetodil kopeerides mõnda olemasolevat lahendust, üks suuremaid probleeme on katastroofi tekkimisel tänapäeva pakutud süsteemide haldamise koolitused, kus õpetatakse igasugu toiminguid tegema, mõistmata aga toimingute taga toimuvat.
https://support.3kgroup.ee
WordPress Appliance - Powered by TurnKey Linux