SmartZone on saanud 2020 aasta suve lõpus uuenduse 5.2.1, milles on uute WiFi6 tugijaamade R550, R850 ja T750SE kasutamise võimalus. Täiendusi on teisigi, mõned olulisemad toome siin artiklis ära. 5.2.1-le saab otse minna sellistelt väljalasetelt: 3.6.0, 3.6.1, 3.6.2, 5.1.0, 5.1.1, 5.1.2.
SmartZone haldusesse toodud switchidel saab nüüd veebiliidesest muuta pordist/portidest antava PoE limiiti ja muuta haldusvlan'i ning access-vlan'i numbrit. Samuti portidele rakendada QoS konfiguratsiooni (muuhulgas kõneliiklusele). Veebiliidesest saab nüüd otse ka switchi CLI akna lahti teha, kust ülejäänud toiminguid teha. Monitooringupoolelt saab kliendiotsingut teha terve süsteemi sees, enne oli see võimalik ühe switchi piires korraga. Tarkvarauuendusi saab rakendada korraga tervele switchi-grupile ning grupile saab ette anda miinimumversiooni tarkvarast, niiet sellest madalama versiooniga switche uuendab süsteem automaatselt, kui nad grupiga liidetakse. Samuti saab switchide logisid alla laadida.
Mõnedel kliendiseadetel võib esineda probleeme WiFi6 võrguga ühendumisel, näiteks neil, mis kasutavad Inteli draiverit ver 18 või madalamat või mõnedel Mac OS-i kasutajatel. Kui see on ka teie võrgus murekohaks, saab SmartZones nüüd mugavalt WLANi jaoks WiFi6 välja lülitada ja tehagi samast (näiteks avalikust) võrgust kaks varianti, WiFi6 ja WiFi5.
WiFi6 airtime statistikat on võimalus vaadata alajaotustena, et paremini aru saada võrgu kasutusest:
Multicast liiklusele saab rakendada kiirusepiirangut WiFi6 AP-de võrgus.
Ruckuse SmartMeshi saab nüüd kasutada WiFi6 AP-dega nii 2.4 kui 5GHz sagedusalas.
WiFi6 AP-dega saab nüüd tööks valida ka 160MHz ribalaiust. Peab arvestama, et sellega kaob meshi võimekus. 160MHz ei saa rakendada, kui AP töötab 802.3af toitetasemega.
Alates Smartzone 5.0 saavad kliendid vaadata oma võrgu kohta infot http://my.ruckus/ lehelt, see näitab diagnostikalehte nii kliendiseadme kui AP kohta. 5.2.1-st alates on võimalik seda infot saada ka siis, kui AP-d tunneldavad väljuvat liiklust, kuid ACL-ide tõttu tavaliikluse läbilase väheneb - siinkohal saab SmartZonest selle lehe kuvamise välja lülitada. Vaikimisi ongi see selles versioonis välja lülitatud.
AP-de ethernetiportidel saab kasutada ACL-e.
Ruckuse Speedflex testiga on mugav võrgu läbilaset mõõta ja turvalisuse eesmärgil avatakse selle jaoks TCP/UDP port 18301 kontrolleri sees ainult testimise ajaks. AP-de jaoks tuleb see aktiveerida 'AP Advanced Settings' alt (AP grupi alt ei saa teha, iga AP jaoks tuleb eraldi lülitada sisse). Käsurealt saab samuti seda juhtida: get/set zapd enable/disable. Eelmistes versioonides on port püsivalt lahti.
WiFi6 AP-dega on nüüd võimalik kasutada ka IPSec'i ning spektrianalüsaatorit.
AP kohta näidatakse 802.3at+ asemel nüüd infot täpsemalt:
* Class 5 väärtus on standardi järgi 40W, kui at+ ühilduvuse säilitamiseks jätab Ruckus selle 35W peale.
Märkus R310 kohta: see on ainus Wave 1 seade, millega WPA3 töötab. Kõik ülejäänud WPA3 võimelised AP-d on 802.11ac Wave 2 või 802.11.ax.
Kõiki muudatusi, uuendusi ning kitsaskohti saab täpsemalt lugeda Ruckuse dokumentatsioonist.